Kam vyrazit

Okolí hotelu, cyklostezky

CO BYSTE PŘI NÁVŠTĚVĚ JIŽNÍ MORAVY NEMĚLI MINOUT

PAMÁTKY UNESCO

Vila Tugendhat v Brně – (35km) toto stěžejní dílo funkcionalistické architektury je dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe a vzniklo roku 1930. Unikátní je po mnoha směrech – nečleněný vnitřní prostor, použití vzácných materiálů (onyxová stěna), klimatizace, zasouvání oken do země.

www.tugendhat-villa.cz

Lednicko – valtický areál – (42km) „zahrada Evropy,”  je nejrozsáhlejší umělecky ztvárněnou krajinou na světě. Na bezmála dvou stech kilometrech čtverečních se návštěvníkovi zjevuje svět impozantních šlechtických sídel, obklopených parky, zahradami, rybníky, řekami a lesy, doplněný řadou soch, loveckých zámečků, kaplí a kolonád.  Z nejznámějších staveb jmenujme např. Janův hrad, Minaret, Apollonův chrám, Hraniční zámeček, Dianin chrám. Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. Lákadlem je původní barokní zámecká jízdárna, zámecké interiéry, expozice vývoje okrasných zahrad, lovectví a myslivosti a mořské akvárium. Valtický barokní zámek zaujme  rokokovým vybavením interiérů, štukovou výzdobou, pozůstatky zámeckého divadla a rozlehlou zahradou.

www.zamek-lednice.info

Zahrady a zámek v Kroměříži –  (97km) zámek s jedinečným komplexem zahrad (Podzámecká a Květná) sloužil jako rezidence olomouckých biskupů. Klenotem zámku je zámecká knihovna s rokokovým interiérem. V biskupské mincovně doporučujeme shlédnout expozici mincování a v kroměřížské zámecké obrazárně můžete obdivovat sbírku obrazů evropských mistrů 15. – 18. století. Mezi nejvýznamnější patří např. Paolo Veronese, Lucas Cranach, Pieter Brueghel. Klenotem je  Tizianův obraz Apollon a Marsyas.

www.mesto-kromeriz.cz


HRADY A ZÁMKY

Zámek Dolní Kounice – (17km), tento původně gotický hrad ze 14. století byl na konci 16. století přestavěn ve slohu renesančním. Unikátem je Žabkovo schodiště. Zámek pořádá mnoho šermířských akcí a trhů.

 www.zamekkounice.cz

Zámek Mikulov –  (27km), rozkládá se na výrazném skalním útesu. V roce 1945 téměř do základů vyhořel, v 50. letech byl náročně opraven. Nejzajímavější součástí je sál předků a zámecká knihovna. Sídlí zde muzeum.

www.rmm.cz

Hrad Veveří – (45km)rozsáhlý hradní areál z přelomu 12. a 13. století vznikl jako lovecký hrad. Stal se svědkem důležitých událostí naší země.

 www.veveri.cz

Zámek jaroměřice nad Rokytnou – (47km), tato barokní  národní kulturní památka byla dříve středověkou tvrzí. Za návštěvu stojí zámecký park, rozkládající se na pravém břeku říčky Rokytné

www.zamek-jaromerice.cz

Vranov nad Dyjí – (50km) barokní sídlo vystavěné na konci 17. století láká na bohatě zařízené zámecké interiéry dokumentující kulturu šlechtického bydlení na přelomu 18. a 19. století. Dominatami tohoto zámku jsou Sál předků s freskou J.M.Rottmayra a vedlejší kaple Nejsvětější Trojice.

www.npu.cz

Bítov (65km) jeden z našich nejstarších hradů se vypíná nad Vranovsku přehradou. Romantické novogotické sídlo láká především na legendární zbrojnici. Kouzlo hradu dotvářejí početné sbírky vycpaných zvířat  a zoologická zahrada. Kolekce padesáti vycpaných psů je dokonce zapsána v Guinessově knize rekordů. Pro nebojácné je ve sklepení hradního pivovaru připravena expozice strašidel.

www.npu.cz


MUZEA A ARCHEOLOGICKÉ PAMÁTKY

Expozice Věk lovců a mamutů v Dolních Věstonicích – (22km) poblíž obce se nechází známé archeologické naleziště lovců mamutů z doby před 30 000 až 25 000 lety. Oblast proslavily výzkumy Karla Absolona, zejména  nález Věstonické Venuše.

www.rmm.cz

Památník Alfonse Muchy a Vladimíra Menšíka v Ivančicích – (24km) na své dva významné rodáky vás do budovy Staré radnice zvou Ivančice.

www.muzeumbrnenska.cz

Jihomoravské muzeum ve Znojmě – (33km) nejstarší muzeum na Moravě má ve svojí správě i hrad s rotundou. Mimo expozic stojí za shlédnutí hradní podzemí a lapidárium.

www.znojmuz.cz

Muzeum města Brna na Špilberku – (33km) od roku 1960 je tato bývalá vojenská pevnost sídlem Muzea města Brna. Jsou zde k vidění zajímavé historické  a uměleské expozice. Nenechte si ujít také prohlídku kasemat – chodby dlouhé přes 100m, které byly přeměněny v roce 1784 na nejhorší vězení celé monarchie.

www.spilberk.cz

DALŠÍ MUZEA V BRNĚ:   Moravské zemské muzeum v Brně, Technické muzeum v Brně,   Muzeum romské kultury v Brně


PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI

Jeskyně Na Turoldu v Mikulově – (30km), jeskyně na okraji Mikulova leží v přírodní rezervaci vrch Turold. Vznikla na zlomech a puklinách ve vápencích druhohorního stáří postižených mladým alpínským vrásněním

www.caves.cz/cz/jeskyne/jeskyne-na-turoldu

Pálava – (30km) CHKO Pálavské vrchy se nachází severně od Mikulova. Nejvyšším vrcholem je Děvín (549m). Romantickou siluetu Pálavy doplňuje zřícenina středověkého hradu Děvičky. V pálavských stepích, lesostepích a suťových lesích se vyskytují četné druhy  teplomilných rostlin a živočichů.

www.palava.ochranaprirody.cz

Národní park Podyjí – (44km), jedná se o nejmladší a nejmenší tuzemský národní park. Řeka Dyje tvoří v národním parku hranici s Rakouskem. Na středním toku, mezi Podhradím a Znojmem, řeka vytvořila jedinečné hluboké romantické údolí s nesčetnými meandry. Západní část je zaplavena dlouhým jezerem Vranovské přehrady. Rozmanitost přírodního prostředí a bohatství rostlinných a živočišných druhů je na tak malém území jindy nevídané.

www.nppoddyji.cz


DUCHOVNÍ PAMÁTKY

Klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích – (17km), tato jedinečná zřícenina kláštera pochází z konce 12. stol.  Názecv kláštera znamená v překladu Růže Nebeská a je nejstarším ženským klášterem na Moravě.V Kounicích však není jedinou památkou, která stojí za vidění. Dále se zde nachází židovská synagoga se hřbitovem, Poutní kalpe sv. Antonína a Zámek Dolní Kounice

www.tic.dolnikounice.cz

Benediktinský klášter s kostelem sv. Petra a Pavla v Rajhradě

Katedrála sv. Petra a Pavla v Brně, Kostel sv. Jakuba v Brně

Kaple sv. Šebestiána na Svatém kopečku v Mikulově

Rotunda Panny Marie a svaté Kateřiny ve Znojmě


VOJENSKÁ HISTORIE

Minimuzeum československého opevnění u Moravského Krumlova – (7km), muzeum se věnuje čs. opevnění ze třicátých let 20. stol., budovanému na obranu republiky proti hitlerovské agresi. Areál se skládá ze dvou objektů lehkého opevnění z roku 1938. Areál najdete na kopci Spravedlnost, asi 1 km severně od obce Bohutice. U silnice mezi Olbramovicemi a Rakšicemi je umístěna informační tabule. Pro skupiny je po domluvě možno otevřít muzeum i individuálně mimo otevírací dobu.

wwww.minimuzeum.com


PUTOVÁNÍ ZA VÍNEM

Casa de Kubant – Nabízíme Vám ubytování na Jižní Moravě, 35 km od Brna směrem na Znojmo v klidné vinařské obci nazývané Olbramovice. Na výběr máme ze dvou domů, říkáme jim Casy, přesněji Casa de Kubant, a ubytovat v nich se lze celoročně. Casy stojí ve "sklepní uličce" s malebnými sklípky dotvářejícími Váš vinařský zážitek.

www.casadekubant.cz


KOUPÁNÍ A VODNÍ RADOVÁNKY

Koupaliště Olbramovice (3,5km) znamená možnost nejbližšího koupání.

www.koupaliste.webzdarma.cz

Novomlýnské nádrže – Pasohlávky (13 km), tato kaskáda vodních nádrží v malebné krajině pod Pálavou slouží nejen k závlahám, a  proti povodním, ale také k rekreaci a vodním sportům. Setkávají se zde jachtaři a milovníci vodních sportů. Zapůjčit si zde můžete  pramici, plachetnici, využít lze tenisové kurty.

www.pasohlavky.cz

AQUALAND MORAVIA – (14km), je nejmodernějším zábavním centrem v ČR. Vyřádit se zde můžete na 22 toboganech, skluzavkách a různých atrakcích.

www.aqualand-moravia.cz

Letní aquapark Hustopeče (29km) nabízí soustavu masážních a relaxačních bazénů s vodotryskem, vodním hřibem, protiproudovým kanálem. Hlavními atrakcemi jsou tobogán a dvouproudá skluzavka.  Využít můžete hřiště na plážový volejbal, tenis, minigolf.

www.hustopece.cz/letni-koupaliste-hustopece

Brněnská přehrada (41km)  kromě koupání  a vodních radovánek láká na projížďky výletní lodí se zastávkami například  u hradu Veveří.

www.prygl.net


NA KOLE

Kraj jižní Moravy pro svůj rovinatý ráz nabízí síť ucelených cyklostezek. Významnou a zároveň nejdelší vinařskou stezkou je Znojemská vinařská stezka, která spojuje pětapadesát vinařských obcí. Prezentuje krajinu, které dominují aromatická bílá vína. Část Znojemské vinařské stezky, trasa z Damnic do Pravlova, prochází obcí Branišovice. Vede nejjižnějšími výběžky Bobravské vrchoviny do jihomoravských rovin. U Moravského Krumova stezka vstupuje do hlubokého údolí řeky Rokytné s překrásnými skalními stěnami v koloritu města, aby po té překonala velký zalesněný masív obory Krumlovského lesa před svým návratem do rovin Pojihlaví. Trasa tak nabízí překvapivě malebné kouty i příjemný sportovní zážitek.

Další z četných cyklotras Vás zavede do vesničky DOLNÍ VĚSTONICE (Pohořelice, Přibice, Vranovice, Pouzdřany, Strachotín, Dolní Věstonice), která je archeologickým nalezištěm a proslula nálezem Věstonické Venuše, kterou je možné shlédnout v místním muzeu. V místě Vám také můžeme k soukromým i firemním účelům poskytnout vinný sklípek. Prohlídku sklípku s ochutnávkou vína je rovněž možné zajistit u vinaře v těsném sousedství krčmy.

Náš hotel spolupracije s mobilní aplikací NA KOLE I PĚŠKY. Po stáhnutí této aplikace do Vašeho mobilu se Vám objeví bohatá nabídka cyklotras v našem okolí.

ZAPŮJČENÍ KOL

Kola Vám ochotně zapůjčíme.

Půjčovné: 50Kč / kolo / den
Záloha: 1000Kč / kolo

Rezervaci kol nahlašte, prosím, dostatečně dopředu, abychom Vám kola seřídili